Spektakl „Smerfy”

     Z okazji zbliżającego się Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie łączy” (2-10 czerwca 2018 r.) grupa aktorska z klasy 6c pod opieką artystyczną p. Marzanny Chełmickiej zaprezentowała pierwszoklasistom oraz klasie „0”w dniu 30 maja widowisko pt. „Smerfy”.

    W role dobrze znanych wszystkim postaci wcieliły się: Amelia Napiórkowska jako Gargamel, Zuzanna Rapusta – Hogata, Martyna Cichewicz – Papa Smerf, Julia Sybicka – Smerfetka, Karolina Czyżykowska – Sasetka, Magdalena Filipecka – Łasuch, Natalia Pyrzyńska – Ważniak, Aleksandra Cichowska – Laluś. Agata Marciniak i Nikola Przybysz zajęły się narracją. Weronika Raćkowska przygotowała prezentację multimedialną, wzbogacając tradycyjną scenografię. Uczennice same zadbały też o ciekawą charakteryzację oraz przygotowały układy choreograficzne do piosenek „To jest smerfów świat” i „Uśmiechnij się jak smerf”.

Bawiąc publiczność szóstoklasistki przekazywały ważne życiowe prawdy: należy być ostrożnym podczas zawierania nowych znajomości, w razie grożącego niebezpieczeństwa trzeba prosić o pomoc, warto też zadbać o dobre, przyjacielskie relacje z innymi. Zachęcały, by uśmiechać się mimo przeciwności losu. Wszakże z pozytywnym nastawieniem szybciej pokonamy trudności.

     Smerfy są znane przede wszystkim w wersji filmowej, ale wcześniej były one bohaterami serii komiksowej. Zachęcamy do sięgnięcia po inne komiksy, np. „Kajko i Kokosz”, „Tytus, Romek i A’Tomek”.

Not. M.Chełmicka

Fot. M.Morawska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates