„Jak nie czytam, jak czytam – 2018” w SP2 w Płońsku

 

W piątek 8 czerwca nasza Szkoła Podstawowa nr 2 im.Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku wzięła udział w ogólnopolskiej akcji

Jak nie czytam, jak czytam – 2018” ,

zorganizowanej przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”

Akcja miała na celu m.in.: zwrócenie uwagi na diagnozowany przez coroczne badania Biblioteki Narodowej – systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15. roku życia); promocję czytania i książek wśród uczniów oraz inicjowanie mody na czytanie, a także integrację lokalnych środowisk zainteresowanych działaniami na rzecz rozwoju czytelnictwa.

Ponadto, tegoroczna masowa akcja czytelnicza ma na celu także pobicie ustanowionego 1 czerwca 2017 r. rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu, wynoszącego 459 409 osób.

     W ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam” po raz kolejny wzięła również udział Szkoła Podstawowa nr 2 im.Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku.

      W piątek 8 czerwca 2018r, o godzinie 10.00 uczniowie, pod opieką nauczycieli, spotkali się na terenie zielonym przy boisku szkolnym, aby przez 10 minut czytać swoje ulubione książki.

   Masowa akcja czytelnicza była prowadzona także w Bibliotece Szkolnej. Tu uczniowie mieli możliwość czytać nowe, świeżo wydrukowane książki pt.”Dla nas i o nas”. Autorami tej nowej pozycji książkowej są sami uczniowie naszej szkoły! (Książka została napisana w ramach projektu „Książka pisana przez uczniów” realizowanego w roku szkolnym 2016/2017).

     Ogółem, w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” w Szkole Podstawowej nr 2 im.Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku, wzięło udział 27 klas oraz grupa dzieci przebywających w świetlicy szkolnej wraz z nauczycielami, tj. ogółem – 688 osób. Mamy nadzieję, że udział naszych uczniów w akcji przyczyni się do ustanowienia nowego rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu.

Sprawozdanie pod linkiem: https://czytamy.org/sprawozdanie/2018/7113/Szkola-Podstawowa-nr-2-im-Jana-Walerego-Jedrzejewicza-w-Plonsku

 

Szkolni organizatorzy akcji: bibliotekarze SP2 w Płońsku.

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates