W upalny dzień 25 maja klasy 2b i 2c wyruszyły na wycieczkę do Dino Parku w Kołacinku. Czekało tam na nich mnóstwo atrakcji.
        Najpierw był spacer po ścieżce ery mezozoicznej. Następnie dzieci obejrzały wystawę fotograficzną ,, Czy wyginiemy jak dinozaury? ” oraz zwiedziły wystawę geologiczno-paleontologiczną. Nasi uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat dinozaurów, ale sami również wykazali dużą wiedzę, co podkreśliła pani przewodnik. Później wszyscy ruszyli na plac zabaw, gdzie największą popularnością cieszyły się: zjazd na linie, szukanie w piasku fragmentów szkieletu dinozaura i robienie zdjęć z dinozaurem. Po obiedzie dzieci urzędowały w ,, Kulkolandii ”, gdzie między innymi robiły ,, balonowe dinozaury ”, które zabrały do domu na pamiątkę. Na koniec wszyscy zwiedzili Folwark Kołaciński, gdzie zachowały się stare chaty, narzędzia i maszyny rolnicze z ubiegłego wieku. Zwieńczeniem wycieczki był przejazd kolorową kolejką, który okazał się nie lada atrakcją.
       Wycieczka udała się, pogoda dopisała, a obie bratnie klasy zmęczone, ale zadowolone i pełne wrażeń wróciły do Płońska.
not. Larysa Malińska
zdj. Eliza Supińska