Spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im J.W.Jędrzejewicza z Karolem Wójcickim

„Z głową w gwiazdach”

„Ciemność dnia, światłość nocy”

W środę, 11 kwietnia 2018r. w ramach obchodów Dnia Patrona, Szkołę Podstawową nr 2 im J.W.Jędrzejewicza odwiedził popularyzator astronomii – p. Karol Wójcicki

SAMSUNG CSC

Karol Wójcicki Pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage’u „Z głową w gwiazdach” na Facebooku.Współpracownik Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik,Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.Tata zapatrzony w swoją najjaśniejszą gwiazdkę – córkę Adę. (Za https://www.facebook.com)

Nasz gość przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych takich jak całkowite zaćmienia Słońca czy zorza polarna.

Aby przybliżyć uczniom te fascynujące zjawiska wygłosił w szkole wykład pt. „Ciemność dnia, światłość nocy”. Ze względu na dużą ilość dzieci, wykład został wygłoszony dwukrotnie – dla klas młodszych i dla klas starszych. Przekazana przez pana Karola wiedza, wzbogacona przepięknymi zdjęciami i prezentacją, podana w prosty, przystępny sposób zainteresowała wszystkich.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Uczniowie dowiedzieli się z czego wynikają różne zjawiska atmosferyczne, a także kiedy i gdzie najlepiej są widoczne. Byli zachwyceni i zadawali wiele ciekawych pytań. Mamy cicha nadzieję, że panu Karolowi udało się zaszczepić w naszych uczniach pasję oglądania przeróżnych zjawisk na niebie.

Małgorzata Morawska