Spotkanie uczniów klas siódmych z przedstawicielem Straży Miejskiej – panem Bogdanem Lewandowskim 

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSCW poniedziałek, 9 kwietnia odbyły się w naszej szkole spotkania uczniów klas siódmych  z Komendantem Straży Miejskiej – p.Bogdanem Lewandowskim. Pan Komendant przybył do szkoły na zaproszenie pani dyrektor w celu przeprowadzenia zajęć na temat skutków zażywania narkotyków, dopalaczy i alkoholu. Za pomocą specjalnych, symylacyjnych okularów, każdy z uczniów mógł przekonać się, że zachowanie osoby, która zażyła niebezpieczne substancje może być dużym zagrożeniem dla zdrowia i życia zarówno dla niej samej jak i dla innych ludzi. Do eksperymentu dolączyła się również pedagog Grażyna Mioduszewska Bardzo cenne było podzielenie się przez uczniów tym jak czuli się po założeniu okularów symulujących stan po spożyciu alkoholu, dopalaczy czy narkotyków. Uczniowie opowiadali, że odbierali realny świat jako bardzo zmieniony, rozmazany i podzielony na niespójne części. Obiekty, które wydawały się być blisko tak naprawdę były daleko i na odwrót. Uczniowie stwierdzili, że symulacja bycia pod wpływem dopalaczy czy narkotyków bardzo zaburzyło ich samopoczucie fizyczne i psychiczne. Zgodnie twierdzili, że doświadczenie dzisiejszych zajęć skutecznie ich zniechęciło do sięgania po substancje psychoaktywne.

SAMSUNG CSC

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates