Konkurs recytatorski „ Moja Ojczyzna”

     W celu rozbudzania umiłowania ziemi ojczystej, dostrzegania jej piękna, bogactwa i różnorodności ogłoszono dla czwartoklasistów konkurs recytatorski pt. „Moja Ojczyzna”. Każdy uczeń mógł przygotować wybrany przez siebie wiersz i przystąpić do rywalizacji. Pierwszy etap, klasowy, został przeprowadzony przez uczących polonistów. Po nim każda klasa wyłoniła po dwóch swoich reprezentantów, którzy wystąpili w etapie szkolnym 10 kwietnia.

Eliminacje odbyły się w szkolnej bibliotece, a deklamacje uczestników oceniało jury w składzie:

– Joanna Ostrowska /wicedyrektor / – przewodnicząca

– Iwona Milewska / bibliotekarz /– członek

– Ilona Rutkowska /nauczyciel polonista/ – członek.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

    Wszystkie wystąpienia były udane. Recytatorzy dokonali właściwego doboru wierszy, opanowali je pamięciowo i starali się jak najpiękniej deklamować. Dlatego trudny orzech do zgryzienia miało jury, gdy musiało wyłonić zwycięzców. Po naradzie ogłoszono następujący werdykt:

I miejsce – Artur Chądzyński (T. Kubiak „Tu wszędzie Polska”)

II miejsce – Zofia Sikorska (Wł. Bełza „Ziemia rodzinna”)

III miejsce – Blanka Bogucka (A. Słonimski „Polska”)

SAMSUNG CSC

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi publicznego wystąpienia i pięknych recytacji.

Not.: T.Zarodkiewicz

Fot.: M.Morawska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates