Kampania „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!”

Kampania „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!” to wspólna inicjatywa Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, zapoczątkowana w listopadzie 2017 r. W ramach projektu organizowane są: m.in. konferencje, międzyszkolne debaty powiatowe, debaty młodzieżowe spotkania z radami pedagogicznymi i rodzicami. Zaplanowane zostały również konkursy tematyczne, spotkania filmowe oraz zawody sportowe itp. W ramach tej inicjatywy odbyła się powiatowa dabata w ZSO im. H. Sienkiewicza w Płońsku. Wzięli w niej udział również przedstawiciele uczniów klas siodmych z naszej szkoły.

1

4

6

3

W ramach kampani „Narkotyki, dopalacze, nie tędy droga” oddbyły się również spotkania z Policją dla Rady Pedagogicznej i rodziców uczniów klas IV-VII. Pracownicy Policji przedstawili negatywny wpływ substacji psychoaktywnych na organizm człowieka. Podkreślali jak ważne są właściwe relacje rodziców i nauczycieli z młodymi ludźmi celem zapobiegania sięgania po narkotyki, dopalacze i inne używki. Wskazywali również, że istotne jest organizowanie zajęć pozalekcyjnych, w tym sportowych, by rozwijać pasje i zainteresowania uczniów oraz konstruktywnie wypełnić ich czas wolny.

1 3 2 4

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates