Apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      konstytucja


     27 kwietnia, tuż przed narodowym świętem 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów i nauczycieli. O tym doniosłym wydarzeniu, okolicznościach jego zaistnienia, a także założeniach Ustawy Rządowej zwanej popularnie Konstytucją 3 maja przypomnieli zebranym narratorzy. Treści historyczne wzbogacono programem słowno – muzycznym, na który złożyły się piękne recytacje wierszy w wykonaniu czwartoklasistów – uczestników i laureatów konkursu recytatorskiego pt. Moja Ojczyzna”. Widzowie z zaciekawieniem wysłuchali również pełnej ekspresji deklamacji fragmentu XII księgi „Pana Tadeusza” czyli Koncertu Jankiela Adama Mickiewicza Występ ubogaciły piękne pieśni w wykonaniu chóru, jak również solistów. Wysłuchaliśmy popularnego utworu „Witaj majowa jutrzenko!”, ale także mniej znanych : „Czy jest coś piękniejszego na tej ziemi” ze słowami Wojciecha Młynarskiego oraz pieśni do słów wiersza Adama Asnyka „Miejcie nadzieję” z muzyką Zbigniewa Preisnera. Grupa uczennic z kl. 4 j wystąpiła przed publicznością w pięknym układzie tanecznym do piosenki „Polskie kwiaty” zaczynającej się od słów „Śpiewa ci obcy wiatr”. Jednak, jak zawsze, największy entuzjazm i zainteresowanie wzbudził popis szkolnego zespołu tanecznego, który wykonał dwa narodowe tańce: poloneza i krakowiaka. Dopełnieniem programu była interesująca prezentacja multimedialna dostosowana tematycznie do przedstawianych treści.

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC SAMSUNG CSC   SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

    Na zakończenie apelu Wicedyrektor – pani Joanna Ostrowska wręczyła dyplomy i nagrody laureatom konkursu recytatorskiego.

SAMSUNG CSC

     Miłym akcentem końcowym było wystąpienie Dyrektor szkoły , pani Bożeny Dzitowskiej, która podziękowała nauczycielom i młodym artystom za przygotowanie uroczystości i wyraziła swoje uznanie dla uczniowskich talentów.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Not.: Teresa Zarodkiewicz

Fot.: Małgorzata Morawska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates