Tydzień języków obcych w Szkole Podstawowej nr 2 im.Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku

      W dniach 19 – 23 marca naszej szkole obchodzony był Tydzień Języków Obcych, zorganizowany przez zespół nauczycieli języków obcych.

image008

     Wszyscy uczniowie uczą się jęz. angielskiego, a od klasy 7 rozpoczynają naukę drugiego jęz. obcego. Uczniowie mają do wyboru: jęz. niemiecki, jęz. francuski oraz jęz. rosyjski. Na korytarzu szkolnym pojawiły się tematyczne gazetki ścienne, a na drzwiach wejściowych do sal lekcyjnych nazwy przedmiotów szkolnych w jęz. obcych.

image004 image005 image007 image002 image006image001

    W czytelni odbyła się prezentacja albumów, wykonanych przez uczniów naszej szkoły, poświęconych stolicy Rosji – Moskwie.   Uczniowie poznali również miasta, tworzące znany szlak turystyczny – Złoty Pierścień Rosji, gdzie zachowały się unikalne zabytki historii i kultury Rosji.

image009

       W środę 22 marca w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych, w którym wzięli udział uczniowie piątych, szóstych i siódmych klas. Emocje już co prawda opadły, ale uczestnicy z niecierpliwością czekają na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Not./Fot.: Iwona Milewska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates