Niezwykłe spotkanie z absolwentem Szkoły Podstawowej nr 2 im J.W.Jędrzejewicza – Damianem Malickim, laureatem konkursu telewizyjnego „The Brain. Genialny umysł.”

Warto mieć pasję!

    W piątek, 2 marca 2018r. Szkołę Podstawową nr 2 im J.W.Jędrzejewicza, odwiedził Damian Malicki – absolwent naszej szkoły i laureat konkursu telewizyjnego „The Brain. Genialny umysł”, gdzie zaprezentował swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie origami. Obecnie jest uczniem III klasy Liceum Ogólnokształcącego w Płońsku. Na spotkanie przybył w towarzystwie swojej asystentki – koleżanki z klasy – Izy, prywatnie córki p. Dyrektor Bożeny Dzitowskiej, która serdecznie powitała i przedstawiła gości.

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

      Damian opowiedział naszym uczniom o swojej pasji i udziale w konkursie „The Brain…”. Sztuką origami zainteresował się 6 lat temu w czasie ferii, kiedy przeglądał Internet i przypadkiem napotkał wzory, które z powodzeniem wypróbował. Od tej pory każdą wolną chwilę spędza na składaniu papierowych dzieł sztuki, korzystając gotowych wzorów, a nawet projektując własne.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

      Pomimo, że ulubionymi przedmiotami szkolnymi Damiana są: matematyka i fizyka, to właśnie jego hobby przyniosło mu ogromny sukces – zwycięstwo w konkursie „The Brain. Genialny umysł”. Nasz gość wyjaśnił swoim młodszym kolegom w jaki sposób tego dokonał. W ramach zadania konkursowego musiał dopasować siatki złożeń do gotowych postaci zwierząt z origami i poradził sobie z tym znakomicie!

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

      Dzięki swojej pasji Damian nie tylko zdobył nagrodę i popularność. Origami daje mu dużo osobistej satysfakcji i sprawia, że nigdy się nie nudzi. Pielęgnując swoją pasję, nauczył się samodyscypliny i lepszego planowania czasu, dzięki czemu starcza mu go na wszystkie zajęcia, a ma ich wiele. Damian gorąco zachęcał naszych uczniów do tego, aby znaleźli sobie jakąś pasję, nie koniecznie origami. Każdy powinien rozwijać jakieś własne zainteresowania, co w przyszłości może zaowocować wieloma sukcesami. Czas poświęcony pasji nigdy nie jest czasem straconym.

SAMSUNG CSC

     Na spotkaniu nie mogło zabraknąć również praktycznego sprawdzenia swoich umiejętności. Pod okiem mistrza origami, każdy miał możliwość samodzielnie wykonać tą techniką małego żurawia.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

     Na koniec, nasz gość zorganizował dla uczniów konkurs rozpoznawania siatek origami, w którym nagrodami były figurki z origami. Miejmy nadzieję, że Damianowi udało się zaszczepić pasję u wielu naszych uczniów. Naprawdę warto!

 

Not./Fot.: Małgorzata Morawska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates