Międzynarodowy Dzień Pisarzy 2018 w naszej szkole

   93701a55dd2ba9e82891b72ce7cb577d3marzec 

       Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy przypadającego na 3 marca, w Szkole Podstawowej nr 2 im. J.W.Jędrzejewicza w Płońsku zorganizowano kilka przedsięwzięć dla uczniów różnych klas.

Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs dla klas czwartych ze znajomości książki „Akademia Pana Kleksa”. Celem konkursu było sprawdzenie stopnia znajomości lektury, zachęcenie do czytelnictwa i korzystania z biblioteki oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Konkurs odbył się w piątek, 2 marca 2018 w bibliotece szkolnej.

Wzięły w nim udział 3-osobowe zespoły reprezentujące każdą z pięciu klas czwartych. Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwała specjalnie do tego celu powołana komisja, w skład której weszły następujące osoby: p. v-ce dyr Joanna Ostrowska, p.Iwona Milewska i p. Małgorzata Morawska.

Wyniki międzyklasowej rywalizacji:

I miejsce :klasa 4e,

II miejsce: klasa 4g,

III miejsce: klasa 4i.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC  

       Zwycięski zespół w składzie: Iga Skrzypczyńska, Zofia Sikorska i Nelly Nowocińska wraz z całą klasą, weźmie udział w specjalnie przygotowanych dla zwycięskiej klasy zajęciach, przeprowadzonych przez Kierownika Biblioteki Pedagogicznej w Płońsku – p. Renatę Grabowską. Zajęcia odbędą się w bibliotece szkolnej dn.23 kwietnia w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Not.: Małgorzata Morawska

     Nieco inaczej Międzynarodowy Dzień Pisarzy uczciły klasy młodsze.

      Wychowawcy klas pierwszych wraz z uczniami zorganizowali obchody Międzynarodowego Dnia Pisarzy w środę, 7.03.2018r. Uczniowie obejrzeli pokaz multimedialny przedstawiający sylwetki pisarzy: Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Prezentowali ulubione, pełne humoru wiersze poetów. Po wysłuchaniu wierszy odbył się quiz dotyczący twórczości pisarzy. Piosenki z Akademii Pana Kleksa uatrakcyjniły imprezę. Wszyscy wspaniale się bawili.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

Not.: Wanda Kwiecień

     Klasy drugie natomiast(a,b,c) wzięły udział w quizie ,,Znam utwory Brzechwy i Tuwima” zorganizowanym przez wychowawczynie. Uczniowie wysłuchali wybranych wierszy czytanych przez aktorów. Następnie w grupach udzielali odpowiedzi na pytania, dokańczali zdania zaczerpnięte z wierszy oraz odgadywali nazwy wierszy na podstawie pokazanych rekwizytów. W trakcie zabawy dzieci zaśpiewały piosenkę ,,Na wyspach Bergamutach”. Wszyscy świetnie się bawili, a w nagrodę za dużą wiedzę poszczególne klasy otrzymały dyplomy uznania. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie w przyszłości chętniej będą sięgać po literaturę dla dzieci.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC 20180305_123123 20180305_112554

Not.: Katarzyna Kontraktewicz

     Z okazji Światowego Dnia Pisarzy, klasa III d odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z pomieszczeniami biblioteki, zasadami wypożyczania książek oraz opowiedziała o twórczości autorów książek dla dzieci. Na koniec uczniowie otrzymali kartę biblioteczną i stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki. To było bardzo miłe i pożyteczne spotkanie.

     Klasa  3b spotkała się z grupą sześciolatków z Przedszkola nr 2 w Płońsku . 
Przygotowane przez obie grupy zabawy, konkursy, quizy miały na celu 
przybliżenie dzieciom postaci znanych bajek i baśni, ale też doskonale 
integrowały zespoły.Inaczej świętowały Dzień Pisarza klasy 3a , 3e i 3c. 
W tym dniu odbyły się u nich w klasach pogadanki na temat ,, Nasz ulubiony pisarz". 
Dzieci prezentowały na forum klasy książki swoich ulubionych pisarzy, obejrzały
 prezentację multimedialną przybliżąjącą im autorów książek dla dzieci.
Klasa 3a wykonała tez gazetkę tematyczna dotyczącą znanych autorów książek dla dzieci.
IMG_6970 IMG_6959 (1) IMG_6966 

Not.: Aleksandra Wiśniewska

Fot.: Zespół nauczycieli

 

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates