2b- „Dbamy o zdrowie” – spotkanie z pielęgniarką szkolną

15 marca 2018 r. uczniowie klasy II b gościli w swojej klasie pielęgniarkę szkolną panią Ewę Kazanecką. Wizyta miała związek z realizowanym cyklem zajęć dotyczącym zdrowia. Głównym celem spotkania było propagowanie zdrowego stylu życia. Pani pielęgniarka uświadomiła uczniom, że zdrowy styl życia jest szczególnie ważny w wieku szkolnym, kiedy to występują zwiększone potrzeby żywieniowe ze względu na intensywny wzrost, dużą aktywność i sprawność fizyczną. Dzieci miały możliwość zweryfikowania swoich nawyków żywieniowych odpowiadając na pytania testu „Sprawdź czy odżywiasz się prawidłowo”. Podczas rozmowy poruszona została również kwestia higieny ciała, spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz znaczenia ilości snu dla organizmu młodego człowieka. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pogadanki i zadawały pytania. Zdobyły wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. Serdecznie dziękujemy pani Ewie za podzielenie się swoją wiedzą.

 

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates