3d- Mikołajki

Mikołajki w III d

9 grudnia uczniowie klasy III d wraz z rodzicami uczestniczyli w mikołajkowym spotkaniu w leśniczówce „Paryż”. Atrakcji było co nie miara. Najpierw odbyły się świąteczne warsztaty kulinarne – w specjalnych strojach kuchcików wałkowaliśmy ciasto, wykrawaliśmy i dekorowaliśmy pierniczki oraz formowaliśmy drożdżowe bułeczki z konfiturami. Potem pan leśniczy zabrał nas na wspaniałą wyprawę do lasu. Z zaciekawieniem słuchaliśmy fascynujących opowieści o roślinach i zwierzętach, a ponieważ lubimy pomagać, to porozwieszaliśmy na gałązkach słoninkę dla sikorek. W drodze powrotnej spotkaliśmy … Mikołaja, który miał dla nas słodkie niespodzianki. Po powrocie zjedliśmy pieczone kiełbaski, a na deser własnoręcznie wykonane ciasteczka. Były przepyszne! Na zakończenie bawiliśmy się wesoło na powietrzu. Wspaniale spędziliśmy razem to sobotnie przedpołudnie!

Notowała: Elwira Klimiuk

DSC_0409 DSC_0411 DSC_0414 DSC_0418 DSC_0419 DSC_0398 DSC_0399 DSC_0404 DSC_0405 DSC_0406 DSC_0407

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates