„Rok Wisły” w Bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 im. J.W.Jędrzejewicza w Płońsku

Rok_Rzeki_Wisly_2017

Z okazji obchodów 550 rocznicy pierwszego wolnego flisu na Wiśle, na które składają się liczne wydarzenia organizowane we wszystkich województwach położonych nad Wisłą, 22 czerwca 2016r.Sejm Rzeczypospolitej przyjął uchwałę , w której ustanowił rok 2017 „Rokiem Rzeki Wisły”.

(za: https://pl.wikipedia.org)

     W poniedziałek 20 listopada 2017r. w bibliotece szkolnej SP2, z racji „Roku Wisły”odbyły się niecodzienne zajęcia biblioteczne – „Z biegiem Wisły”.Rok_rzeki_Wisly

    Na zaproszenie nauczycieli biblioteki szkolnej w ramach współpracy między bibliotekami, zajęcia przeprowadziła pani Renata Grabowska – Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Płońsku. Naszego gościa serdeczne powitała pani dyr Bożena Dzitowska.

SAMSUNG CSC

    W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy 3b wraz z wychowawcą, p. Beatą Wrzesińską. Podczas spotkania dzieci m.in. wysłuchały ilustrowanego opowiadania o Wiśle, odszukały na mapie miasta, przez które ona przepływa, a techniką origami – każdy wykonał żaglówkę z papieru. Były również inne zadania i zabawy wokół omawianego tematu. Dzieci były bardzo aktywne i bawiły się wspaniale!

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC  SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

    Na zakończenie uczestnicy spotkania gorąco podziękowali pani kierownik za wspaniałą i bardzo interesująca lekcję – własnoręcznie wykonaną laurką. Nie zabrakło również wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Not./Fot.: M.Morawska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates