Koncert Finałowy I Powiatowego Przeglądu Pieśni Patriotycznej

     Dnia 10 listopada o godzinie 10.00 w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku odbył się Koncert Finałowy I Powiatowego Przeglądu Pieśni Patriotycznej pod honorowym patronatem Marszałka Powiatu Mazowieckiego- pana Adama Struzika oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty- pani Aurelii Michałowskiej oraz Burmistrza Miasta Płońska- pana Andrzeja Pietrasika , którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez lokalną gazetę- „Extra Płońsk”, portal informacyjny -„Płońsk w sieci” oraz „Radio Płońsk”.

      Konkurs skierowany był do uczniów klas I-VII szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z powiatu płońskiego. Jego celem było wspieranie integralnego rozwoju uczniów w zakresie twórczości artystycznej, poprzez umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych, wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, popularyzacja piosenek o tematyce patriotycznej, podniesienie świadomości narodowej i pamięć o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny. Uczniowie prezentowali swoje talenty w sześciu kategoriach: Solista klas I-III, Solista klas IV-VII, Solista Gimnazjum oraz Zespół klas I-III, Zespół klas IV- VII i Zespół Gimnazjum.

     Przybyłych uczestników, ich opiekunów i zaproszonych gości przywitał Burmistrz Miasta Płońska pan Andrzej Pietrasik oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku pani Bożena Dzitowska, a koncert poprowadzili nauczyciele Magdalena Wyrczyńska i Szymon Mikitiuk.

001 (8) 001 (2) 001 (3) 001 (5) 001 (7)

     Tematem przewodnim koncertu stały się pieśni ojczyźniane. Występy naszych młodych artystów ilustrowały bogactwo pieśni patriotycznych, jakie powstały na przestrzeni naszych narodowych dziejów. Były wśród nich także te szczególne, które odegrały istotną rolę w krzewieniu i podtrzymywaniu naszej swoistości narodowej- to pieśni ojczyźniane. W imię szacunku dla symbolu narodowego jakim jest hymn, wszyscy obecni na sali wspólnie odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego” oraz „Rotę”. Występy uczestników uświetniły pokazy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza, którzy zaprezentowali min. pieśni o tematyce patriotycznej, tańce oraz zaskakujący pokaz szkolnej grupy gimnastyczno- akrobatycznej

001 (55) 001 (9) 001 (19) 001 (21) 001 (24) 001 (40) 001 (42) 001 (45) 001 (46) 001 (50)

     Jury w składzie: p. Marzena Kunicka- Dyrektor Szkoły Muzyki i Tańca Nutka w Płońsku, p. Mariusz Wrzesiński – Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Płońsku, p. Paweł Bartłomiejczyk, wieloletni, emerytowany już nauczyciela muzyki w naszej szkole, p. Mieczysław Grubiak – niezależny muzyk, wyłoniło zwycięzców w każdej z kategorii oceniając wykonawców według następujących kryteriów:

-dobór repertuaru,

-znajomość tekstu i dykcja,

-interpretacja utworu i ogólny wyraz artystyczny,

-muzykalność i warunki głosowe wykonawców.

Laureatami I Międzyszkolnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej 2017 są:

W kategorii „ SOLISTA klas I-III” zwyciężyli:

I miejsce

Imię i nazwisko: Marcelina Chyczewska

Szkoła: Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Raciążu

Tytuł utworu: „Jedenasty listopada”

II miejsce

Imię i nazwisko: Zofia Domańska

Szkoła: Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Żywioły” w Płońsku

Tytuł utworu: „Hej hej ułani”

III miejsce

Imię i nazwisko: Agata Jasińska

Szkoła: Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chociszewie

Tytuł utworu: „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”

Wyróżnienie

Imię i nazwisko: Gabriela Kretkiewicz

Szkoła: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku

Tytuł utworu: „Serce w plecaku”

W kategorii „ZESPÓŁ klas I-III” zwyciężyli:

I miejsce

Szkoła: Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Żywioły”

Witold Fronczak, Emilia Krajewska, Wiktoria Błaszczak, Zofia Domańska,

Tytuł utworu: „Serce w plecaku”

II miejsce

Szkoła: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku

Talenty muzyczne SP 3 dla Płońska Innowacja muzyczna kl. I-III w składzie: Lena Jarosiewicz, Aleksandra Koniec, Weronika Kaniewska, Alicja Siadkowska, Klaudia Sobańska, Zuzanna Łukaszewska, Maja Koper, Anna Bieglecka

Tytuł utworu: „Jak szło wojsko ulicą”

III miejsce

Szkoła: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku

Natalia Wojciechowska, Lilly Nowocińska, Zuzanna Nowocińska, Michalina Żurańska, Maja Tomaszewska, Maria Ewa Kamińska, Gabriela Cichewicz,

Tytuł utworu: „Pałacyk Michla”

W kategorii „SOLISTA klas IV- VII” zwyciężyli:

I miejsce

Imię i nazwisko: Matylda Łukasiewicz

Szkoła: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Naruszewie

Tytuł utworu: „Warszawo ma”

II miejsce

Imię i nazwisko: Karol Dominiak

Szkoła: Szkoła Podstawowa im. Mjr. Henryka Sucharskiego w Sochocinie

Tytuł utworu: „Pierwsza brygada”

III miejsce

Imię i nazwisko: Zuzanna Rapusta

Szkoła: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku

Tytuł utworu: „Kolęda warszawska”

Wyróżnienie

Imię i nazwisko: Maja Fronczak

Szkoła: Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Żywioły” w Płońsku

Tytuł utworu: „Białe róże”

W kategorii „ZESPÓŁ klas IV-VII” zwyciężyli:

I miejsce

Szkoła: Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chociszewie

Ewelina Ziemkiewicz, Anita Bartołowicz, Zuzanna Krysa, Majka Chrobocińska, Julia Murawska, Natalia Kołecka, Aleksandra Rasińska, Wiktoria Żuławnik

Tytuł utworu: „Matko o twarzy jak polska ziemia czarnej”

II miejsce

Szkoła: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku

Zespół „Ten top” w składzie: Martyna Pajewska, Antoni Żebrowski, Luiza Kulazińska

Tytuł utworu: „Prasłowiańska noc”

III miejsce

Szkoła: Szkoła Podstawowa w Nacpolsku

Zespół wokalny „Allegretto” w składzie: Natalia Piotrowska, Wiktoria Głuskowska, Julia Lewandowska, Julia Skopczyńska, Wanda Laskowska

Tytuł utworu: „Miejcie nadzieję”

Wyróżnienie

Szkoła: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku

Łucja Brzeska, Weronika Dębska, Alicja Jabłońska, Zuzanna Rapusta, Amelia Szczawińska, Tatiana Jakubiak

Tytuł utworu: „Taki kraj”

W kategorii „SOLISTA Z GIMNAZJUM” zwyciężyli:

I miejsce

Imię i nazwisko: Julia Skwarska

Szkoła: Gimnazjum im. Orła Białego w Sochocinie

Tytuł utworu: „Deszcz, jesienny deszcz”

II miejsce

Imię i nazwisko: Jakub Żuchowski

Szkoła: Szkoła Podstawowa w Nacpolsku

Tytuł utworu: „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”

III miejsce

Imię i nazwisko: Nikola Kostrzewa

Szkoła: Szkoła Podstawowa w Jońcu

Tytuł utworu: „Polskie kwiaty”.

Wyróżnienie

Imię i nazwisko: Aniela Mańkowska

Szkoła: Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Płońsku

Tytuł utworu: „Niezłomni”.

W kategorii „ZESPÓŁ Z GIMNAZJUM” zwyciężyli:

Nie przyznano miejsca I, II, III.

Wyróżnienie

Szkoła: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi im. Władysława Jagiełły w Czerwińsku nad Wisłą

Karolina Grankowska, Aleksandra Kątniak, Paulina Kuczera, Grzegorz Kryjak, Karolina Odolińska, Katarzyna Wątkowska, Karolina Zawadzka, Martyna Żuławnik

Tytuł utworu: „Warszawo ma”.

     Laureaci przeglądu zostali uhonorowani dyplomem oraz nagrodami ufundowanymi przez sponsorów. 001 (58)

   Na zakończenie koncertu przemawiał pan Henryk Zienkiewicz- przewodniczący Rady Miejskiej, który pochwalił frekwencję udziału w konkursie oraz samą jego ideę krzewienia patriotycznych postaw w młodym pokoleniu.

001 (86)

    W dzisiejszych czasach ważne jest kształtowanie odpowiednich zachowań oraz szacunku dla przeszłości, do symboli narodowych, duma z bycia Polakiem. Mamy nadzieję, że I Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej, wpisze się na stałe do kalendarza imprez miejskich.

Not.:M.Wyrczyńska

Fot.: J.Michalska

 

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates