Europejski Dzień Zdrowego Śniadania w SP2 w Płońsku

kal_kartka_11-08sniadanie-daje-moc

8 listopada w Polsce po raz drugi obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Śniadania. Nasza szkoła również aktywnie włączyła się w kampanię edukacyjną promującą spożywanie regularnych śniadań, które są dla dzieci najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.

      Z tej okazji uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami przygotowali różne zdrowe i pożywne smakołyki. Klasa 3d i 3e stół nabiałowo –jogurtowy, 2b i 2c- stół surówkowy, 2a- stół jarzynowo –owocowy, 3b i 3c- stół chlebowy, 3a-stół kanapkowy.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

    Przygotowano także gazetki tematyczne, prezentację multimedialną oraz część artystyczną, w której dzieci z klasy 3c poprzez wiersze i piosenki podkreślały znaczenie dobrych nawyków żywieniowych.

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

     Promocja zdrowego śniadania objęła całą szkołę, gdyż organizatorzy w czasie przerwy lekcyjnej częstowali całą społeczność szkolną bajecznymi kanapkami. Do działań włączyli się obecni na degustacji goście burmistrz miasta Płońsk pan Andrzej Pietrasik, przewodniczący Rady Rodziców SP2 pan Jarosław Chyliński, pani dietetyk Magdalena Stefańska oraz dyrekcja szkoły.SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Not.: I.Łukaszewska

Fot.:M.Morawska

pan_piramide-z

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates