Zajęcia historyczno – militarne w SP2

       17 .10 br. uczniowie kl. 4f, 4g, 5d, 6e,6d wzięli udział w zajęciach historyczno- militarnych prowadzonych przez członka Grupy Rekonstrukcji Historycznej 13 PP z Pułtuska – p. Marka Dudę. Podczas zajęć dzieci mogły poznać i przymierzyć umundurowanie żołnierzy, zobaczyć jak obsługuje się telefon wojskowy , maskę przeciwgazową, poznały działanie wykrywacza min. Pan Marek Duda w ciekawy sposób opowiadał o najważniejszych wydarzeniach z okresu I i II wojny światowej, zaskakiwał ciekawostkami historycznymi jakich na próżno szukać w podręcznikach szkolnych. Wszystkim bardzo podobała się taka lekcja historii, zadawano wiele pytań, chętnych do mierzenia mundurów i oglądania militariów nie brakowało.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

Not.: D.Szczepek

Fot.: M.Morawska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates