29 września – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

dzień czytania

W piątek, 29 września 2017r. nasza szkoła włączyła się do akcji pod hasłem:
„29 września – Ogólnopolskim Dniem Głośnego czytania”.

To piękne święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001r. Data 29 września jest nieprzypadkowa, odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

SAMSUNG CSC

Panie z biblioteki – p. Małgorzata Morawska i p. Iwona Milewska, mając na uwadze, że głośne czytanie jest okazją do dyskusji i wyciągania wniosków z przygód bohatera, wybrały do zaprezentowania uczniom opowiadanie, zatytułowane „ Michał” z dwutygodnika edukacyjnego „ Victor Junior”, prenumerowanego przez szkolną bibliotekę ( Nr 18 z dnia 7 września 2017r. ). Wychowankom czytali nauczyciele wszystkich przedmiotów, np. języka polskiego, języków obcych, matematyki, fizyki, wychowania fizycznego.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Mamy nadzieję, że Święto to przyczyni się do większego zainteresowania książką.