WAKACYJNY WYJAZD UCZNIÓW SP2 W PŁOŃSKU DO ZAPRZYJAŹNIONEJ SZKOŁY LAJOS KOSSUTH GRAMMAR SCHOOL W TISZAFURED NA WĘGRZECH

      W dniach 7-9 lipca 2017 roku grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr2 im. J.W.Jędrzejewicza w Płońsku wraz z opiekunami spotkała się z uczniami z zaprzyjaźnionej szkoły węgierskiej w Tiszafured. Było to drugie spotkanie polskich i węgierskich uczniów. W zeszłym roku w czerwcu grupa węgierskich dzieci gościła w naszym mieście. Ten wakacyjny wyjazd naszych dzieci był uwieńczeniem projektu kulturowego , którego tegoroczna edycja nosiła tytuł: „Smaki Polski, smaki Węgier” .

       Podczas pobytu na Węgrzech nasi uczniowie zwiedzili szkołę węgierską Lajos Kossuth Grammar School w Tiszafured, obejrzeli też prezentację o symbolach Węgier i miasta Tiszafured przygotowaną przez węgierskich uczniów. Na zakończenie spotkania dzieci skosztowały węgierskich słodkości. Uczniowie naszej szkoły w ramach poznawania kultury i historii węgierskiej zwiedziły również stolicę Węgier- Budapeszt i poznały najważniejsze dzieje Węgier.

Hewlett-Packard Hewlett-Packard Hewlett-Packard Hewlett-Packard Hewlett-Packard Hewlett-Packard

     Dzieci były pod wrażeniem pięknej Budy i Pestu a także historii, która łączy nasze oba kraje. Wszyscy wróciliśmy do Polski z niezapomnianymi wrażeniami.                                                                                                                              Małgorzata Cetlińska

 

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates