Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom ‚2017 (3-10 czerwca) w naszej szkole!

Dzieci – dzieciom

Przedstawienie  „Trzy świnki”

    W Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza są podejmowane różne działania mające na celu popularyzowanie czytelnictwa. Jedną z atrakcyjniejszych form tej działalności powtarzanych w kolejnych latach jest przygotowywanie inscenizacji wybranych baśni przez uczniów starszych klas dla dzieci młodszych. Tradycją już stały się przedstawienia wystawiane w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom (3-10 czerwca). Począwszy od 2014 roku kolejne klasy szóste pod kierunkiem polonistki Marzanny Chełmickiej dokonały adaptacji następujących baśni: „Czerwony Kapturek”, „”Księżniczka na ziarnku grochu”, „Wróżki”, a w roku bieżącym „Trzy świnki”.

    Tegoroczny spektakl przygotowany przez uczniów kl. 6 b to połączenie czytania z elementami gry aktorskiej i ruchu scenicznego, a wszystko to na tle samodzielnie przygotowanej scenografii. W role tytułowych trzech świnek, złego wilka i innych baśniowych postaci wcielili się: Iga Cieślińska, Gabriela Dzierżanowska, Marta Fotek, Ewelina Kapela, Alicja Mateńko, Maja Mudzikowska i Adam Piwoński. Jako narrator wystąpiła Julia Okrasa.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

    Uczniowie sami zaprojektowali swoje kostiumy, wykonali dekoracje, pozostawiając też pole do rozwijania własnej wyobraźni. Widać, że sami doskonale bawili się prezentując swoje talenty przed kolejną grupą widzów. A odbiorcami widowiska byli uczniowie zerówek i kilku klas I, II, III.

IMG_20170605_104531SAMSUNG CSC IMG_20170605_114940 IMG_20170605_121602 IMG_20170605_125954 IMG_20170605_135647 IMG_20170605_135822 IMG_20170605_140043 IMG_20170605_141100 SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

     Poza zachętą do samodzielnego przeczytania tej i innych baśni, ważną zaletą przedstawień szkolnych jest fakt, że jest to inicjatywa dzieci dla dzieci. W ten prosty sposób uczymy, że jesteśmy sobie nawzajem potrzebni i możemy małym nakładem pracy sprawić innym przyjemność. Warto też zauważyć, że dobierany repertuar niesie ponadczasowe, uniwersalne wartości, takie jak: dobrze jest słuchać rodziców, być sobą, zachowywać się uprzejmie i grzecznie wobec innych, dążyć wytrwale do celu nawet długą i pełną wyrzeczeń drogą.

    Młodym aktorom gratulujemy ich talentu, a opiekunowi życzymy nowych, twórczych pomysłów w kolejnych latach.

                                                                                                           Not.T.Zarodkiewicz

Fot.: M.Morawska i M.Chełmicka

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates