Nasi uczniowie na XIII Festynie Rodzin

W niedzielę 4 czerwca 2017 uczniowie z naszej szkoły włączyli się
w przygotowanie Festynu Rodzin przy Kościele Parafialnym św M.M.Kolbe
w Płońsku.

Atrakcje festynu przyciągnęły ogromną ilość osób. Na scenie odbywały się liczne koncerty i pokazy niezwykłych umiejętności dzieci i młodzieży, wśród których byli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J.W.Jędrzejewicza w Płońsku. Zespół wokalny „Plastuś” oraz uczniowie ze Szkolnego Koła Bibliotecznego – zaprezentowali krótki program słowno-muzyczny o tematyce rodzinnej. Pod kierunkiem p.Małgorzaty Morawskiej wystąpili: Julia Kuligowska z kl.1b, Nikola Sulkowska z kl. 2c, Kinga Kołpaczyńska z kl. 3g, Marta Kowalska z kl 4c, Krzyś Klonowski z kl.4f, Wiktoria Krysiak z kl. 5b, Marysia Chylińska z kl. 5b, Natalia Szydłowska z kl. 5b, Ola Ziemkiewicz z kl 6e, Weronika Raćkowska z kl. 5c oraz Aleksander Machnacki z kl. 5c. Niezwykły upór i zaangażowanie wykazała Natalka – pięknie wystąpiła pomimo kontuzji nogi.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Ponadto, naszych uczniów można było zobaczyć również podczas występu Scholi „Magnifikat”, Szkoły „NUTKA”, pokazów „Taekwondo” oraz tańca ludowego, nowoczesnego i towarzyskiego.

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Podczas festynu, na scenie zostały również wręczone nagrody z konkursu Parafiada 2017, w którym również brali udział nasi uczniowie.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Gwiazdą wieczoru był natomiast zespół „Trzy Korony”.

SAMSUNG CSC

Na terenie ogrodu parafialnego rozstawione był stoiska, m.in. cukiernicze, księgarskie, gastronomiczne oraz z loterią fantową, a także warsztaty plastyczne dla dzieci i pokazy wojskowe.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Na koniec nie zabrakło również losowania nagród, wśród których były m.in. dwa rowery i wczasy dla rodziny.

SAMSUNG CSC

Festyn, organizowany przez parafię już od 13 lat – cieszy się dużym zainteresowaniem oraz doskonale integruje środowisko lokalne. Dochód z festynu przeznaczony jest na dofinansowanie kolonii parafialnych dla naszych dzieci i młodzieży.

Not./Fot.:M.Morawska