Tydzień z matematyką

W dniach 27 -31 marca 2017 r. odbył się w naszej szkole „Tydzień z matematyką” z udziałem uczniów klas IV, V i VI.

5

6

W dniach 27-29 marca w małej sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie klas IV,V,VI, dla których w poszczególnych dniach zostały przeprowadzone rozgrywki międzyklasowe. Przedstawiciele wszystkich klas (6 składów po 3 osoby z każdej klasy, wymieniające się po każdej konkurencji) rywalizowali ze sobą i zbierali punkty w 6 rundach zatytułowanych:

• zagadki matematyczne

• skojarzenia matematyczne

• jeden z siedmiu

• prawda czy fałsz

• kwadrat magiczny

• dogrywka – pt. „Kto pierwszy ten lepszy”

12

e

Dodatkowo ogłoszono również wcześniej konkursy, które stanowiły jedną z konkurencji, gdyż punkty jakie uzyskała klasa zostały doliczone do kolejnych konkursów.

Dla klas IV ogłoszono konkurs polegający na ułożeniu wierszyka lub rymowanki matematycznej.

Dla klas piątych ogłoszono konkurs polegający na wykonaniu plakatu na jeden z tematów:

1. ,,Plan i skala w życiu codziennym”

2. ,,Figury symetryczne wokół nas’’

3. ,,Liczby naturalne w życiu codziennym’’

4. ,,Czworokąty i ich własności w życiu codziennym’’

5. ,,Ułamki w życiu codziennym’’

6. ,,Liczby ujemne wokół nas’’

Natomiast zadaniem dla klas VI było wykonanie prezentacji multimedialnej na w.w. tematy.

Całość spotkania poprowadzili uczniowie klasy VI d i IV f pod opieką nauczycielek matematyki – R.Jakubowskiej i A. Szpojankowskiej.

Były to trzy dni fascynującej „walki” na nieocenione punkty, które po zsumowaniu wyłoniły zwycięzców poszczególnych ciągów klasowych. Osoby uczestniczące w konkursach (uczestnicy i słuchacze) zgodnie wyrażali swoje zadowolenie z udziału w klasowych zmaganiach.

Zwycięzcami naszych „Szkolnych Igrzysk Matematycznych” zostały klasy: 4f, 5b oraz 6c. Nagrodami dla tych klas były: dzień bez pytania (wybrany przez uczniów) oraz czek w wysokości 150 złotych 🙂j

W czwartek 30. 03 odbył się wewnątrzszkolny konkurs matematyczny pt. „Mistrz rachunków” – dla klas IV, V i VI, a w piątek 31.03 dyktando matematyczne. Zwycięzców tych konkursów przedstawimy już niebawem na stronie internetowej szkoły w zakładce konkursy/osiągnięcia.

Mamy nadzieję że Tydzień z matematyką zagości na stałe w kalendarzu imprez naszej szkoły 🙂