Międzynarodowy Dzień Książki oraz Praw Autorskich 2017

       W niedzielę, 23 kwietnia przypadał w tym roku Międzynarodowy Dzień Książki oraz Praw Autorskich. Z tej okazji na szkolnym korytarzu pojawiła się okolicznościowa gazetka, przygotowana przez w-ce dyrektor i jednocześnie nauczyciela języka polskiego panią Joannę Ostrowską.

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

       Ten niezwykły dzień zaakcentowała również nasza biblioteka szkolna. W związku z tym w środę 26 kwietnia, nauczyciele biblioteki z budynki „A” naszej szkoły – panie Iwona Milewska i Małgorzata Morawska wraz z uczniami klasy 5c: Aleksandrą Cichowską, Nikolą Przybysz oraz Aleksandrem Machnackim – odwiedzili Przedszkole nr 2 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Płońsku.

SAMSUNG CSC

       Wizyta w przedszkolu miała na celu rozbudzić zainteresowania czytelnicze przedszkolaków – być może przyszłych czytelników naszej biblioteki szkolnej. Dlatego też nasi uczniowie zaprezentowali swoim młodszym kolegom, dostosowaną do wieku literaturę – fragmenty książek Grzegorza Kasdepke: „Kacperiada” i „Kacper z szuflady” (obydwie pozycje książkowe dostępne są w naszej bibliotece szkolnej).

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

       Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały przeczytanych, pełnych ciepła i humoru opowiadań, a na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkową, wspólną fotografię.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Not./Fot.: I.Milewska, M.Morawska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates