Apel z okazji ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W czwartek, 27 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbył się apel
z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

SAMSUNG CSC

Nasz kraj w swej historii przeżył wiele zawirowań, tragedii narodowych a także prób ratowania państwowości. Taką próbę podjęli  przedstawiciele Sejmu Czteroletniego, zwanego również Sejmem Wielkim.  Nie są to łatwe czasy dla naszej Ojczyzny, ale każdy mały bądź duży Polak powinien je znać. Taką próbę przypomnienia podjęli uczniowie z klas IVe, IV d i Vb  oraz chór prowadzony przez pana Łukasza Zacieskiego. Apel był okazją do refleksji nad ogromnymi różnicami w społeczeństwie polskim(chłop, mieszczanin, szlachcic, ksiądz), nad postacią Stanisława Augusta Poniatowskiego a także próbą przypomnienia sytuacji Polski na arenie światowej. Ciekawym punktem inscenizacji okazał się utwór, który został wykonany w  stylu rap, a co ciekawe, obrazował wydarzenia z osiemnastego wieku.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Na koniec, pani dyrektor podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie tego niezwykle ciekawego i ważnego apelu.

SAMSUNG CSC

Mamy nadzieję, iż ta niecodzienna lekcja historii dla uczniów klas IV-VI, przyczyni się do pielęgnowania patriotyzmu oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem. Inscenizację przygotowały panie Ilona Rutkowa, Karina Godlewska-Sobótka. Dekorację wykonała pani Beata Litewka.

Należy nadmienić, iż po inscenizacji zostały wręczone nagrody dla uczniów biorących udział w kilku konkursach między innymi; Szkolny Konkurs „Mistrz Ortografii”, Szkolny Konkurs Plastyczny STOP AGRESJI, Szkolny Konkurs plastyczny „Płońsk – miasto Jana Walerego Jędrzejewicza”, Ogólnopolski konkurs EKO-PLANETA. Nagrodzonym, gratulujemy!

SAMSUNG CSC  SAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

Not.:Karina Godlewska – Sobótka