3h- „Zdrowo jem, więcej wiem”

„Zdrowo jem, więcej wiem”

W grudniu klasa 3h zakończyła realizację drugiej części jesiennej edycji programu BOŚ „Zdrowo jem, więcej wiem” . Uczniowie uczestniczyli z zajęciach na temat „Dbam o to, co jem i jak spędzam czas”, podczas których uczyli się dokonywania właściwych wyborów żywieniowych i poznawali zależności między sposobem odżywiania i aktywnością fizyczną a stanem zdrowia i samopoczuciem. Najpierw porównywali swój wygląd we wczesnym dzieciństwie z wyglądem obecnym oraz zastanawiali się,co sprawia, że dzieci rosną i jak zmienia się ich pożywienie.Następnie w trakcie zabawy edukacyjnej poznawali postacie Siłaczka i Słabeuszka, jako przedstawicieli zdrowego i niezdrowego stylu życia. Przy tej okazji dokonywali podziału produktów spożywczych na te, które służązdrowiu oraz na niewskazane do spożycia. Na koniec dzieci przystąpiły do konkursu na najlepszy zestaw na drugie śniadanie. Zadaniem uczniów było wymyślenie zestawu śniadaniowego, który będzie zdrowy i pożywny. Prace przedstawiały rysunek, opis zestawu oraz przepis jak wykonać śniadanie. W drodze głosowania dzieci wybrały trzy najlepsze prace. Ich zwyciężczynie otrzymały kolejno tytuły Super Kucharza, Super Kucharka i Super Kucharzyka.

Prace dzieci zaprezentowano na gazetce na korytarzu, a następnie z prac konkursowych powstała Klasowa Księga Śniadaniowa.

1 2 8 6 7 8 10 11 12 3 4 5 15 14 9

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates