1a- „Podróże kształcą” – Azja

Stwierdzenie „podróże kształcą” jest jak najbardziej prawdziwe. Uczniowie klasy 1a spotkali się z jego potwierdzeniem. Mama ich  kolegi, Oskara, pani Magda Lubińska dużo podróżuje po świecie i postanowiła w ciekawy sposób opowiedzieć o tym podczas cyklu spotkań.

Podczas pierwszego spotkania (14 listopada 2016 r.) dzieci poznały Azję, największy pod względem powierzchni kontynent na świecie, a wraz z nim państwo kwitnących wiśni- Japonię.

Dzięki tej „podróży”  wiedzą już, że Japonia leży na 4 dużych wyspach oraz prawie 4 tysiącach drobnych wysepek i że na nieco większej od Polski powierzchni mieszka tam ponad trzykrotnie więcej ludzi niż w naszym kraju. Poznały starą stolicę Japonii Kioto i nową Tokio, oraz ich architekturę.

Na zakończenie azjatyckiej podróży mieliśmy okazję zjeść sushi przygotowane przez mamę Oskara, a podane przez koleżanki z klasy ubrane w typowe japońskie kimona. Okazało się, że jedzenie pałeczkami jest trochę trudne i trzeba radzić sobie paluszkami.

Na zakończenie przećwiczyliśmy ukłoń w stylu japońskim  i pożegnanie:

Sayōnara! –  Do zobaczenia!

ARIGATŌ!-  DZIĘKUJEMY!

Wychowawca kl. 1a – Małgorzata Gerkowska