3h i 3f- Zdrowo jem, więcej wiem!

W październiku i pierwszej połowie listopada klasa 3h uczestniczyła  w pierwszej części jesiennego etapu projektu Fundacji Banku Ochrony Środowiska „Zdrowo jem, więcej wiem”. W ramach pierwszego zadania uczniowie poznali cechy, właściwości odżywcze oraz rolę, jaka pełnią w codziennej diecie owoce i warzywa. Zdobytą wiedzę prezentowali na forum klasy. Następnie, w kilkuosobowych zespołach, opracowali klasowe pisemko zachęcające do zrezygnowania ze słodkich napojów na rzecz wody i słodyczy na rzecz owoców, warzyw, pestek i orzechów. Swoje pomysły przedstawili koleżankom i kolegom w klasie.

W celu propagowania odpoczynku na świeżym powietrzu dzieci poznawały zabawy ruchowe, w które mogą bawić się z rówieśnikami na podwórku.Nowe zabawy i ich zasady przybliżyły w czasie wspólnych zajęć uczniom klasy 3f.

Efekty pracy dzieci prezentowane były na wystawce i gazetkach. Poza tym, w ramach promocji warzyw i owoców, uczniowie przygotowali dla innych klas młodszych inscenizację wiersza „Na straganie”.

Aktywny udział w realizacji przedsięwzięcia mieli także rodzice. Pomagali w opracowaniu materiałów do prezentacji,wykonaniu gazetek oraz pięknych strojów do inscenizacji.