ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH 2016!

Wczoraj przedszkolaki, dzisiaj już Pierwszaki”

       W piątek, 21.10.2016r. o godzinie 17.00 w naszej szkole odbyło się Ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Pani dyr Bożena Dzitowska serdecznie powitała wszystkich uczniów klas pierwszych oraz licznych gości, wśród których byli również: Burmistrz Miasta Płońsk p. Andrzej Pietrasik oraz przewodniczący Rady Rodziców p. Jarosław Chyliński.

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

      Głos zabrali również honorowi goście, kierując do uczniów wiele ciepłych słów oraz życzenia wielu sukcesów na rozpoczętej drodze swojej edukacji.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

       W tym roku w poczet uczniów wstąpiło 96 dzieci z czterech klas, tj.: klasa 1a (wychowawczyni p.Małgorzata Gerkowska), klasa 1b (wychowawczyni p.Katarzyna Kontraktewicz-Rączkowska oraz nauczyciel wspomagający p.Agnieszka Antosik), klasa 1c (wychowawczyni p. Larysa Malińska) i klasa 1d (wychowawczyni p.Magdalena Imbirska).

SAMSUNG CSC

        Na tą niezwykłą uroczystość, uczniowie klas pierwszych z towarzyszeniem starszych kolegów – przedstawili piękny program artystyczny, przygotowany przez wychowawczynie oraz p. Ł.Zacieskiego.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

         Po odśpiewaniu Hymnu naszej szkoły, przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły.

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

       Jednym z najważniejszych punktów uroczystości było pasowanie na ucznia, którego dokonali: pan Burmistrz i pani Dyrektor.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

      Po pasowaniu, wszyscy uczniowie otrzymali spamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

      Nie zabrakło również upominków dla uczniów (Klocki Lego Kreator) oraz kwiatów dla Dyrekcji i Wychowawczyń, które ufundowała Rada Rodziców.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

          Po zakończeniu uroczystości, wszystkie klasy pierwsze udały się na dużą salę gimnastyczną, gdzie zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Z pewnością, ten dzień nowi uczniowie zapamiętają na zawsze i na pewno będą to bardzo miłe i wzruszające wspomnienia.

Not./Fot.:M.Morawska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates