Dzień Edukacji Narodowej 2016 w naszej szkole

images     Jak co roku, w piątek 14.10.2016r., Szkoła Podstawowa nr 2 im. J.W.Jędrzejewicza w Płońsku uroczyście świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Społeczność szkolną swoją obecnością zaszczycił nawet pan burmistrz Andrzej Pietrasik.

SAMSUNG CSC

Uroczystość była podzielona na dwie części: dla klas młodszych i dla klas starszych. Dyrektor SP2 pani Bożena Dzitowska serdecznie powitała wszystkich uczniów, przypominając, że Dzień Nauczyciela to święto upamiętniające powołanie do życia Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

SAMSUNG CSC

Akademię dla klas 4-6 pod tytułem „Wesoła szkoła” przygotował Samorząd Szkolny. Uczniowie w zabawny sposób zaprezentowali wszystkie przedmioty szkolne, wywołując u wszystkich salwy radości i zaciekawienie.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Na zakończenie, Burmistrz Miasta pan Andrzej Pietrasik z okazji dorocznego święta, złożył wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły piękne życzenia.

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Po zakończeniu części artystycznej, na małej sali została wyświetlona prezentacja multimedialna, przedstawiająca jak zmieniali się uczniowie i pracownicy na przestrzeni lat w naszej szkole. Wywołała ona wielkie wzruszenie u nauczycieli radosne zaskoczenie u uczniów.

Akademię dla klas 1-3 przygotowały natomiast panie: Anna Sobecka i Wanda Kwiecień wraz ze swoimi uczniami. Jak zwykle, program słowno-muzyczny przedstawiał bardzo wysoki poziom.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Nie zabrakło także życzeń i kwiatów dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Do życzeń uczniów dołączyła się również pani dyrektor Bożena Dzitowska, która podziękowała również występującym uczniom za przepiękną część artystyczną.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Zwieńczeniem uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej była Uroczysta Gala w MCK w Płońsku dla nauczycieli wyróżnionych w tym roku nagrodami Burmistrza Miasta Płońska oraz nagrodami Dyrektora. Z naszej szkoły, Nagrodę Burmistrza otrzymała pani dyr Bożena Dzitowska oraz p.Joanna Rachobińska, p.Teresa Jędrzejewska, p.Małgorzata Cetlińska i p.Grażyna Mioduszewska.

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

Nagrodę Dyrektora natomiast otrtzymali: p.Arkadiusz Barański, p.Ewa Bartłomiejczyk, p.Iwona Brudzyńska, p.Magdalena Dadańska, p.Małgorzata Dymkowska, p.Małgorzata Gerkowska, p.Anna Gębarowska, p.Magdalena Imbirska, p.Joanna Jakóbiak- Olkowska, p.Renata Jukubowska, p. Joanna Jędruszczak, p.Bartosz Kaczor, p.Renata Kasprzykowska, p.Elwira Klimiuk, p.Katarzyna Kontraktewicz- Rączkowska, p.Dariusz Kowalski, p.Marianna Kozłowska, p.Krystyna Łazarska , p.Iwona Łukaszewska, p.Ewa Maciątek, p.Larysa Malińska, p.Anna Markowska, p.Katarzyna Matusiewicz, p.Iwona Milewska, p.Małgorzata Morawska, p.Joanna Ostrowska, p. Monika Piątkowska, p.Karina Godlewska – Sobótka, p.Danuta Szczepek, p.Małgorzata Szymborska, p.Renata Tobolska, p.Aleksandra Wiśniewska, p.Wrzesińska i p.Sylwia Żołądek.

SAMSUNG CSC

Gala zakończyła się koncertem Małgorzaty Jareckiej.

Not./Fot.: M.Morawska