Bezpieczeństwo to priorytet

W październiku Pani dyrektor naszej szkoły zaprosiła przedstawicieli policji. Funkcjonariusze przeprowadzili zajecia dla uczniów podzielonych na grupy wiekowe na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Organizacje spotkań policjantów z uczniami koordynowali na terenie szkoły pedagodzy szkolni i psycholog szkolny.

Uczniowie klas 0-VI z wielkim zainteresowaniem wysłuchali prelekcji policjantów, którzy przypomnieli zasady bezpieczeństwa w zakresie korzystania z dróg publicznych, właściwego zachowania się w szkole i poza nią, wypoczynku w czasie przerw, odpowiedzialnego korzystania z sieci internetowej, a także konieczności wywiązywania się z obowiązków szkolnych. Przypomniano dzieciom o bezwzględnym zakazie opuszczania terenu szkolnego w czasie zajęć lekcyjnych. Na zakończenie pani dyrektor Bożena Dzitowska jeszcze raz podsumowała wszystkie wskazówki dotyczące bezpieczeństwa. Pedagog szkolny, pani Grażyna Mioduszewska, zwróciła uwagę na to, aby szkoła była miejscem przyjaznym dla nas wszystkich – a żeby tak było, każdy musi przestrzegać zasad bezpieczeństwa.