Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016 w Szkole Podstawowej Nr 2 w Płońsku

W piątek, 24 czerwca uroczyście zakończyliśmy Rok Szkolny 2015/2016. Jak co roku, uroczystość została podzielona na dwie tury – dla klas młodszych oraz dla klas starszych.

     Uroczystość dla klas 0-3 rozpoczęła się o godzinie 9.00 odśpiewaniem Hymnu Państwowego, po czym pani dyr Bożena Dzitowska powitała wszystkich przybyłych na tą podniosłą uroczystość, ze szczególnym uwzględnieniem zaproszonych gości.

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

      Z ramienia przedstawicieli władz lokalnych na tej części uroczystości, – gościliśmy panią dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta – Katarzynę Mikołajewską. Księdza Dziekana – Zbigniewa Sajewskiego – reprezentował natomiast ks. Rafał Pabich. Goście skierowali do uczniów wiele ciepłych słów, życząc szczęśliwych wakacji.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

      W dalszej części uroczystości najlepsi nasi uczniowie klas młodszych otrzymali nagrody i dyplomy z rąk Dyrekcji SP2 oraz zaproszonych gości.

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

     

    

 

 

      Uroczystość uświetniły przepiękne występy naszych uczniów, które – „jak zwykle – były na niezwykłym” poziomie! 🙂

 

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

     Na zakończenie, zanim uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami – pani dyrektor serdecznie podziękowała za współpracę najbardziej aktywnym i angażującym się w życie szkoły rodzicom klas trzecich.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

    Uroczystość dla klas 4-6 rozpoczęła się o godzinie 11.00. Tą część uroczystości swoją obecnością zaszczycili: Burmistrz Miasta Płońska – pan Andrzej Pietrasik, Ks. Dziekan Zbigniew Sajewski oraz Przewodniczący Rady Rodziców – pan Arkadiusz Rydzewski.

     Zaskakującym wstępem do części oficjalnej uroczystości dla klas starszych był koncert zespołu James B. & Friends. W jego składzie są również absolwenci naszej szkoły.

SAMSUNG CSC

     Część oficjalna rozpoczęła się tradycyjnie odśpiewaniem Hymnu Państwowego.

SAMSUNG CSC

      Następnie, pani dyrektor powitała wszystkich przybyłych na tą uroczystość, ze szczególnym uwzględnieniem zaproszonych gości, z których każdy również zabrał głos, życząc udanego wypoczynku.

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

     Wyjątkowym momentem uroczystości było oficjalne podziękowanie panu Arkadiuszowi Rydzewskiemu za wieloletnie pełnienie funkcji przewodniczącego Rady Rodziców, który właśnie zakończył swoją współpracę z naszą szkołą.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

      Jak zwykle, na uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego – zespół uczniów z klas szóstych, należących do Szkolnego Pocztu Sztandarowego, przekazał Sztandar swoim następcom – uczniom wybranym spośród obecnych klas piątych.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSCNowy Poczet Sztandarowy, w roku szkolnym 2016/2017 – będzie liczył 12 osób:

Ewa Dychto

Michał Kozarzewski

Maria Domańska

Maciej Niedzielski

Zuzanna Koper

Aleksandra Tobolska

Kacper Karwowski

Kinga Gębarowska

Aleksander Urbankowski

Zuzanna Drożyńska

Marta Fotek

Aleksandra Jarosławska.

     Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy,  a najlepsi sportowcy – statuetki.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

    Pani dyrektor gorąco podziękowała również Rodzicom uczniów kończących naszą szkołę, którzy najaktywniej włączyli się do współpracy ze szkołą.

SAMSUNG CSC

     Na zakończenie uczniowie z odchodzących klas szóstych przygotowali krótki, lecz bardzo piękny i wzruszający występ artystyczny.

SAMSUNG CSC

     Po podniosłej dorocznej uroczystości zakończenia Roku Szkolnego 2015/2016 – wszyscy uczniowie i ich nauczyciele udali się na zasłużony odpoczynek, aby nabrać sił przed kolejnymi wyzwaniami.

indeks

Not./Foto.:M.Morawska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates