„MAM TALENT” w naszej szkole!

      W drugiej połowie maja 2016r. w naszej szkole został zrealizowany nowy projekt edukacyjny – „MAM TALENT” – według pierwowzoru telewizyjnego.

SAMSUNG CSC

    W projekcie wzięły udział wszystkie klasy SP2 w Płońsku. Ogółem, do projektu zgłosiło się ponad 200 uczniów!

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

    Uczestnicy zaprezentowali swoje niezwykłe talenty:
plastyczne, muzyczne, taneczne, sportowe, aktorskie i inne. Komisje konkursowe miały niełatwe zadanie, aby wyłonić finalistów, ponieważ wszyscy uczestnicy wykazali bardzo wysoki poziom swoich umiejętności.

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSC SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

      Prawie jak w telewizyjnym programie „Mam Talent”, szkolna ekipa filmowa przeprowadzała z młodymi artystami wywiady i rejestrowała konkursowe emocje.

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

     Wreszcie, po długich i wytężonych obradach, jury wyłoniło finalistów szkolnego projektu „MAM TALENT”.

13265843_1541096136199819_5106763915343066728_n 13237690_1541096182866481_7828255853493153736_n 13240527_1541096202866479_6848275441631367152_n

     FINAŁ SZKOLNEGO „MAM TALENT” odbył się 1 czerwca 2016r. Tego dnia w naszej szkole nie było lekcji, ale za to wszyscy uczniowie hucznie świętowali Międzynarodowy Dzień Dziecka (zawody sportowe, zabawy ruchowe, zajęcia przedmiotowe na wesoło, itp. – patrz następny art.).

SAMSUNG CSC

     Równolegle, na dużej sali gimnastycznej finaliści w/w projektu (w dwóch turach: klasy młodsze i klasy starsze) – prezentowali swoje talenty, tym razem przed bardzo liczną publicznością oraz jury w składzie: p.dyr Bożena Dzitowska, p.w-ce Burmistrz Teresa Kozera, p.Paweł Bartłomiejczyk, p.Ewa Janicka i p.Paulina Sobecka.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

      Finał prowadziła pani dyr Marianna Kozłowska.

SAMSUNG CSC

     Uroczystość rozpoczęła się od rozstrzygnięcia konkursu zorganizowanego przez naszą bibliotekę szkolną, na „Ilustrację do książki, którą warto przeczytać”. Nagrody i dyplomy laureatom konkursu wręczyły pracownice biblioteki: p.I.Milewska, p.M.Morawska oraz p.K.Makowska.

SAMSUNG CSC  SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

    Nagrodzone prace zostały zaprezentowane na wystawce pokonkursowej.

SAMSUNG CSC

   Pozostałe, zostały przekazane na szkolną aukcję, z której dochód jest przeznaczony na zakup nowego sztandaru szkoły.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

     Prezentacja talentów finalistów była prawdziwą ucztą duchową, zarówno dla widzów, jak i dla jury. Miło jest wiedzieć, że mamy takich utalentowanych uczniów!

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

     W czasie prezentowania na scenie talentów: muzycznych, sportowych i aktorskich, grupa plastyczna pracowała nad zaprezentowaniem swoich talentów w temacie: „Pies”. Wszystkie prace były przepiękne i oryginalne.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

     Prezentacje talentów uczniów przeplatały inne, pozakonkursowe występy artystyczne, jak np. inscenizacja przygotowana przez rodziców uczniów z klasy 2i, taniec zespołu cheerleaderek (składający się z „najpiękniejszej części Rady Pedagogicznej” młodego pokolenia), czy też pokaz tanecznych umiejętności dziewcząt z sekcji aerobiku.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC  SAMSUNG CSC

    Na zakończenie, wszyscy laureaci otrzymali medale i dyplomy.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

     Na wszystkich widzów natomiast czekała słodka niespodzianka w postaci kolorowych lizaczków.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

      Projekt szkolnego konkursu „MAM TALENT” spotkał się z ogromną aprobatą zarówno uczniów i ich rodziców, jak i nauczycieli. Odkryte u naszych uczniów talenty z pewnością będą pieczołowicie rozwijane, aby mogły kiedyś wydać jeszcze większe owoce. Nie wykluczone, że niektórzy z naszych uczniów zrobią kiedyś wielką karierę i przyniosą sławę również naszej szkole. „Trzymamy kciuki” 🙂

Not./Foto.: Małgorzata Morawska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates