„SUPER WYCIECZKA DO STOLICY!”

W środę, 6 kwietnia 2016r., pod opieką wychowawczyń, tj.: p.Krystyny Łazarskiej i p.Joanny Cieplak, a także p.Joanny Jędruszczak (katecheta) oraz p.Małgorzaty Morawskiej (bibliotekarz), – uczniowie klas 2 i oraz 2j z wielkim entuzjazmem wyruszyli na kolejną w tym roku szkolnym wycieczkę. Chociaż na wycieczce w Stolicy dzieci były już nie raz, za każdym razem realizowany jest inny, niezwykle interesujący program. Tym razem Warszawa ukazała dzieciom najpiękniejsze walory swojej Starówki i Zamku Królewskiego oraz Lotnisko i Siedzibę Telewizji Polskiej.

         Pierwszym punktem programu wycieczki był spacer po Starym Mieście. Dzieci miały okazję podziwiać m.in. piękno warszawskich kamienic i Plac Zamkowy. Zagadnienia i ciekawostki związane z tą dzielnicą Warszawy przybliżył wszystkim Pilot wycieczki z Biura Podróży IRIS w Ciechanowie.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

      Przy pomniku Syrenki Warszawskiej dzieci wspólnie przypomniały sobie o niej Legendę.

SAMSUNG CSC

    Ważnym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego.

SAMSUNG CSC

    Na początek każdy otrzymał zestaw słuchawkowy, żeby głośno i wyraźnie mógł słyszeć swojego przewodnika. Przewodnicy doskonale dostosowali swoje historyczne opowieści do wieku dzieci, dzięki czemu wszyscy słuchali z wielkim zaciekawieniem, zadając pytania.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

     Ze względu na to, iż zbliża się Święto 3 Maja, podczas zwiedzania zamkowego muzeum, na szczególną uwagę zasłużyła autentyczna Konstytucja Trzeciego Maja roku 1791 oraz obraz Jana Matejki, przedstawiający to wydarzenie.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

    Po wielkiej lekcji historii w Zamku Królewskim, uczestnicy wycieczki odwiedzili piękne i nowoczesne Lotnisko Fryderyka Chopina.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

     Przylatujące i odlatujące samoloty, widziane z tarasu widokowego wywarły na dzieciach niezapomniane, ekscytujące wrażenia!

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

       Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie siedziby Telewizji Polskiej.

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

     Zwiedzanie rozpoczęło się od pomieszczenia, w którym znajdowało się Muzeum Telewizji. Dzieci zobaczyły tam m. in. pierwsze modele kamer telewizyjnych i pierwsze urządzenia nadawcze, a także pierwsze odbiorniki telewizyjne – wśród nich na przykład znajdował się pierwszy polski czarno-biały telewizor „WISŁA”, na licencji ZSRR z roku 1957.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

      Nie małą atrakcją (szczególnie dla pań opiekunek) były oryginalne pacynki pierwszych polskich bajek dla dzieci, m.in. „Jacek i Agatka”, „Kulfon i Monika” czy „Krasnal Hałabała”.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

      W dalszej części wycieczki, dzieci zwiedziły kilka pomieszczeń studyjnych, w których nagrywane są programy telewizyjne.

       W tym studio na przykład jest nagrywany program „Pytanie na śniadanie”:

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

a tu np. program „Świat się kręci”:

SAMSUNG CSC

     W momencie zwiedzania właśnie odbywała się próba zespołu muzycznego do bieżącego programu, który będzie realizowany na żywo.

SAMSUNG CSC

     Tu natomiast nagrywany jest program dla dzieci „Domisie”. Czasami także w tym samym studiu (oczywiście w innej scenografii) nagrywany jest wszystkim znany program pt.: „Jaka to melodia”.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

     Nie ma wątpliwości, że wycieczkowicze wracali do domu pełni wspaniałych wrażeń i zadowolenia. To była naprawdę wspaniała wycieczka!

Not.:/Foto.: Małgorzata Morawska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates