I d- Podróże

8 kwietnia odbyliśmy już trzecią „podróż”, którą zorganizowała nam mama Marcela, pani Magda Lubińska. Tym razem była to Ameryka Północna. Wysłuchaliśmy wielu informacji na temat państw tego kontynentu: Kanady, Stanów Zjednoczonych i Meksyku.   Obejrzeliśmy zdjęcia przedstawiające ciekawe miejsca: Wielki Kanion, Park Narodowy Yellowstone, Statuę Wolności, studia filmowe Hollywood… Bardzo zaciekawiła nas opowieść o podróżach i odkryciach Krzysztofa Kolumba, a także o poszukiwaczach złota. Nam „gorączka złota” się nie udzieliła, ale chętnie obejrzeliśmy wzory amerykańskich banknotów. W przerwie – pyszna przekąska: biszkopty polane syropem klonowym. Jako pierwsi z soku klonu zaczęli go wytwarzać rdzenni mieszkańcy Ameryki – Indianie. Nam udało się troszkę do nich upodobnić. A to dzięki samodzielnie wykonanym pióropuszom.  Dziękujemy za wspaniałą wyprawę. Już nie możemy doczekać się następnej…

DSC_0098DSC_0104 DSC_0107DSC_0112 DSC_0108 DSC_0110DSC_0123 DSC_0124 DSC_0113 DSC_0120 DSC_0122

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates