22 marca – Światowy Dzień Wody

   „Woda i praca”

DSC_0640

   Jak co roku, 22 marca 2016r., obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Jest to wydarzenie szczególne z punktu widzenia mieszkańców całej naszej planety. Każdego roku jego pomysłodawcy poruszają różne istotne problemy m.in. z zakresu bezpieczeństwa środowiska naturalnego, ograniczonego dostępu do wody zdatnej do picia bądź zagrożenia związanego z uszczuplaniem jej zasobów. Tematem przewodnim tegorocznej – 24 edycji jest „Woda i praca” – pokazujący, jak odpowiednia ilość i jakość wody może odmienić życie i los pracowników, a nawet społeczności i gospodarek.

DSC_0627 DSC_0635 DSC_0636 DSC_0637  DSC_0589 (1)  DSC_0592 DSC_0594 DSC_0596 DSC_0610 (1) DSC_0617

       Z tej okazji uczniowie klasy 3f SP Nr 2 w Płońsku, rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z „trójki” podczas zawodów sportowych na basenie, przygotowanych przez PGK w Płońsku Sp. z o.o. wraz z Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji. Uczniowie mieli też okazję poznać Panią Agnieszką Renc, polską wioślarką, zawodniczką WTW Warszawa, wicemistrzynią świata w dwójce podwójnej wagi lekkiej podczas Mistrzostw Świata 2009 w Poznaniu oraz aktualną mistrzynią Polski w konkurencji jedynki wagi lekkiej. Każdy uczestnik zawodów płynął na wybranym przez siebie dystansie i w nagrodę otrzymywał upominek. Wyróżniających się pływaków nagrodzono medalami, a każda z klas otrzymała puchar.

Not./Foto.: M. Gerkowsk

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates