Paluszkiem po mapie – druga wyprawa klasy I d.

U nas za oknami zima, a klasa I d znowu wyruszyła w świat. Pamiętacie zapewne naszą pierwszą „podróż” do Azji, w którą zabrała nas mama Marcela, pani Magdalena Lubińska. Tym razem obraliśmy kierunek na gorący kontynent – Afrykę. Na początku odszukaliśmy Afrykę na mapie i wysłuchaliśmy ciekawego opowiadania, jak żyją jej mieszkańcy – m. in. Masajowie, Pigmeje i Tuaregowie. Najbardziej jednak zainteresowały nas informacje o zwierzętach i roślinach. Dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawostek o pustyni, sawannie i lesie równikowym. Nie obyło się bez próbowania egzotycznych smaków – mieliśmy okazję skosztować pełną witamin wodę z wnętrza kokosa. Pani Magda pokazała nam banknoty, którymi posługują się mieszkańcy jednego z afrykańskich krajów. Mogliśmy na nich zobaczyć trudne arabskie litery – czyta się je odwrotnie niż u nas od strony prawej do lewej. Sami próbowaliśmy swoich sił w tworzeniu hieroglifów, czyli obrazkowych znaków starożytnego pisma Egiptu. To był naprawdę wspaniały dzień – dziękujemy! Nie możemy doczekać się wyprawy na kolejny kontynent.

DSC_0084 DSC_0085 DSC_0090 DSC_0093 DSC_0098 DSC_0099 DSC_0080 DSC_0081 DSC_0082

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates