Apel podsumowujący osiągnięcia uczniów SP 2 w Płońsku za I sem.

Po wytężonej pracy w I semestrze,
przyszedł czas na podsumowanie!

     W piątek, 8 stycznia 2015r. podczas specjalnego apelu szkolnego, pani dyr Bożena Dzitowska podsumowała najważniejsze osiągnięcia uczniów naszej szkoły w pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego.

SAMSUNG CSC

      Na szczególne podkreślenie zasługuje WYRÓŻNIENIE jakie nasza szkoła otrzymała od Rzecznika Praw Dziecka – p.Marka Michalaka – „za dotarcie z wiedzą o prawach dziecka do wszystkich 1299 dzieci uczących się w 49 oddziałach klasowych!”oraz PODZIĘKOWANIE – również od p. Rzecznika – za zorganizowanie Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Jak zaznaczył p. Rzecznik – „To nie był konkurs, ale wszyscy którzy podjęli się trudu organizacji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka mogą uznać się za zwycięzców. Jestem przekonany, że każda próba międzypokoleniowego dialogu o prawach dziecka jest korzyścią dla całej społeczności szkolnej”. W inicjatywie wzięło udział kilkaset przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i innych placówek wychowawczych, jednak wyróżnione zostały zaledwie 52 placówki.

SAMSUNG CSC

       Uczniowie natomiast, którzy uzyskali najlepsze wyniki w konkursach i zawodach sportowych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim – otrzymali na forum szkoły, od pani Dyrektor i opiekunów – gratulacje oraz gromkie brawa od wszystkich uczniów.

Wyróżnieni uczniowie wzięli udział m.inn. takich przedsięwzięciach jak:
• Konkurs historyczny KLIO,
• Samorządowy Konkurs Wiedzy o Płońsku,
• Kuratoryjny Konkurs Polonis
tyczny,
• Mistrzostwo Powiatu i Rejonu Mazowieckiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych,
• Ogólnopolskie Biegi Przełajowe Podgórz,
• Mistrzostwo Rejonu w Halowej Piłce Nożnej,
• Powiatowy konkurs „Jesteśmy sobie Potrzebni”,
• Powiatowy konkurs plastyczny „Na ozdobę bożonarodzeniową – Świąteczne czary-mary”,
• Miejski konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki”,
• Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

  
Listę osób nagrodzonych w poszczególnych konkursach znajduje się na stronie szkoły —http://sp2.plonsk.pl/osiagniecia/

SAMSUNG CSC

       Z pewnością uroczyste podsumowanie semestralnych osiągnięć szkolnych zachęciło wielu uczniów do reprezentowania szkoły w konkursach i zawodach sportowych, a laureatów zmotywowało do jeszcze większej pracy na rzecz szkoły.

Not./Foto.: M.Morawska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates