Wizyta gości z Przedszkola im. Jasia i Małgosi w SP2!

PROMUJEMY  CZYTELNICTWO

już wśród naszych przyszłych uczniów!

W piątek, 11 grudnia 2015r., gościliśmy w naszej szkole w bud. „A” grupę 5-latków z Przedszkola nr 5, które nosi niezwykłe imię: „Jasia i Małgosi”. Na początek dwudziestoosobowa grupa „Biedronek”, pod opieką p. Moniki Figurskiej i p.Małgorzaty Salak – zwiedziła Bibliotekę. W ramach promocji czytelnictwa i zainteresowań czytelniczych, które jaj wiadomo należy kształtować już od najwcześniejszych lat życia, dzieci wysłuchały krótkiej pogadanki o tym, czym jest biblioteka, i jak ważna dla człowieka jest umiejętność czytania. Dzieci z dużym zainteresowaniem podziwiały piękne, kolorowe książeczki zaprezentowane na wystawce i chętnie zabierały głos w rozmowie z bibliotekarzami.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Przedszkolaki miały także okazję wysłuchać mini koncertu chóru pod kierunkiem p. Ł.Zacieskiego, który wyjątkowo przeprowadzał próbę właśnie w czytelni.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Następnie dzieci odwiedziły sale lekcyjne, w których uczyły się: klasa 3g i klasa 1c.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Widać było, że Przedszkolaczki są pod wrażeniem – były b. zaciekawione i deklarowały, że kiedyś też zostaną uczniami tej szkoły! Gości oprowadziły po szkole panie z biblioteki szkolnej: p.I.Milewska i p.M.Morawska. Nasi goście serdecznie podziękowali za możliwość wizyty w naszej szkole, ofiarowując – do dekoracji biblioteki szkolnej – piękne kwiatki z papieru.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC