X PŁOŃSKIE ZADUSZKI MUZYCZNE

„Pamięć za serce”

To już naprawdę ładny jubileusz! 6 listopada 2015r., po raz dziesiąty dostarczono wielu wzruszeń i wrażeń niezawodnej płońskiej publiczności organizując piękne widowisko „Pamięć za serce”. Jak zwykle głównymi jego  organizatorami były: SZKOŁA MUZYKI  I TAŃCA „NUTKA”, MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA oraz MIEJSKIE CENTRUM KULTURY pod honorowym patronatem BURMISTRZA MIASTA PŁOŃSKA. Oczywiście wśród wykonawców nie zabrakło przedstawicieli wszystkich płońskich szkół. Splendoru uroczystości dodali zaproszeni goście: aktor  Olgierd Łukaszewicz, dziennikarz i publicysta Marek Zając oraz regionalistka ziemi płońskiej Aleksandra K. Maludy. Widowisko odbyło się w pięknej sali kinowej MCK i zgromadziło tłumy wiernych Płońskim Zaduszkom mieszkańców miasta.

20151108_182151

Foto. M.Kończalska

Muzyką, śpiewem, układami choreograficznymi i  recytacją wprowadzono widzów w nastrój zadumy nad przemijaniem, sensem ludzkiego życia i zawiłościami historii. Marek Zając wspominał zmarłego w tym roku Władysława Bartoszewskiego, Aleksandra Maludy wprowadziła w tematykę swej książki  o powstańcach styczniowych „Rok 1863. Opowieść o miłości, wojnie i gotowaniu”, a Olgierd Łukaszewicz zachwycił  aktorskim warsztatem recytując  nostalgiczne poezje.

Nasza szkoła również miała swój udział w tym widowisku! W duecie wystąpili Małgosia Dul, uczennica kl. 6e wraz ze swoim tatą – Przemysławem. W ich repertuarze znalazły się utwory księdza Jana Twardowskiego.

Po zakończeniu gospodarze spektaklu zaprosili publiczność na jubileuszowy tort.

20151108_182548

Foto. M.Kończalska