„H” jak historia, czyli pamięć o pomordowanych i nieznanych…

Tydzień poprzedzający 1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych to czas szczególny. Cała społeczność szkolna klas-1-3 wraz z wychowawcami odwiedza cmentarz znajdujący się przy ulicy Kopernika, niedaleko naszej szkoły. Po co idziemy? Składamy kwiaty i zapalamy znicze na Grobie Nieznanych Żołnierzy, zbiorowej mogile pomordowanych w obozach koncentracyjnych.  Choć na chwilę zatrzymujemy się i zastanawiamy się jaki wpływ na polską historię miały wydarzenia sprzed lat. To lekcja patriotyzmu i miłości do ojczyzny, która głęboko zakorzeniona w naszych sercach, tłumnie prowadzi nas na mogiły. Może nasi mali Płońszczanie nie wiele jeszcze z tego rozumieją. Ale my wychowawcy małymi krokami wprowadzamy ich w świat wydarzeń historycznych. Prowadzimy lekcje tematyczne, na korytarzach pojawiają się ścienne gazetki tematycznie związane z  dniem 1 i 2 listopada. Corocznym zwyczajem całe klasy idą na cmentarz. Serce raduje się widząc uczniów naszej szkoły z jakim skupieniem i ciekawością słuchają opowiadań wychowawców podyktowanych „spotkaniem z historią”.

Pamiętamy….

Uczniowie i nauczyciele  klas 1-3