1d- Podróże małe i duże…

 

W piątek 6 XI, dzięki mamie naszego kolegi Marcela, odbyliśmy wspaniałą wyprawę na największy kontynent – Azję. Pani Magdalena Lubińska w ciekawy sposób przybliżyła nam życie i zwyczaje mieszkańców tego rejonu świata. Wiele emocji wzbudziła w nas zawartość tajemniczego pudełka –  pamiątki, kimono, książki do języka chińskiego, a nawet … zeszyt pani Magdy z czasów nauki tego języka. My też podjęliśmy próbę pisania chińskich znaków – to bardzo trudna sztuka! Poznaliśmy również technikę origami, dzięki której z naszych rąk „wyfrunęły” kolorowe motyle. A na koniec jeszcze jedna niespodzianka  – degustacja sushi! Niektórzy z nas dobrze radzili sobie pałeczkami, ale sushi jedzone palcami też świetnie smakowało.

Czekajcie na relacje z naszych podróży na inne kontynenty. Do zobaczenia…

opracowała: Elwira Klimiuk

 

 

 

DSC_0043DSC_0047  DSC_0042 DSC_0051DSC_0052 DSC_0045 DSC_0048DSC_0059DSC_0054DSC_0057

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates