WARSZTATY W FABRYCE CIASTEK – MONDELEZ POLSKA

    DSC00626

  13 października klasa 5e wzięła udział w warsztatach edukacyjnych w fabryce ciastek MONDELEZ POLSKA w Płońsku. Prowadzący warsztaty przekazali uczniom wiele informacji na temat zdrowego odżywiania, higienicznego trybu życia oraz ochrony środowiska. Uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących faktów dotyczących recyklingu, uczyli się prawidłowo i dokładnie myć ręce, dowiedzieli się o zagrożeniach związanych z nieprzestrzeganiem higieny i niewłaściwymi nawykami żywieniowymi. Byli również poproszeni o wyrażenie swoich opinii na temat wyglądu, nazw i walorów smakowych ciastek. Zgłaszali swoje pomysły i zadawali dużo pytań.

     Największą atrakcją wizyty w fabryce było zwiedzanie hal produkcyjnych. Ubrani w ochronne, białe fartuchy i czerwone czepki uczniowie mieli okazję zobaczyć jak powstają słodkości produkowane w fabryce. Oprowadzający pokazywali i omawiali kolejne etapy produkcji ciastek – od wyrabiania ciasta, poprzez wypiekanie, oblewanie czekoladą, wypełnianie nadzieniem, aż do pakowania i odbioru kartonów z ciastkami.

DSC00657 DSC00670 DSC00708 DSC00475 DSC00521

  

    Warsztatom towarzyszył pyszny, słodki poczęstunek. Misie Lubisie zrobiły prawdziwą furorę. Uczniowie wrócili z warsztatów nie tylko z pełnymi brzuchami, ale również pełni wrażeń.

Not./Foto.: Wych. Katarzyna Matusiewicz

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates