Opieka nad grobami

W sobotni poranek, 24 października, przed naszą szkołą spotkali się nauczyciele i uczniowie, by wspólnie wyruszyć na miejscowy cmentarz.

cmentarz 2015Dzieci przyniosły ze sobą szczotki, grabie, torby na liście, znicze. Do tradycji szkoły należy opieka nad grobami dr Jana Walerego Jędrzejewicza i rodziny Lutomirskich. Uczniowie z klas IVe i Vc uprzątnęli liście , zapalili znicze na obu grobach  i położyli wiązankę  na pomniku dr Jędrzejewicza. Zakup wiązanki zniczy sfinansowała Rada Rodziców przy SP2- dziękujemy za pieniądze na ten cel.

Odwiedziliśmy także groby zmarłych nauczycieli z naszej szkoły i byliśmy przy mogile żołnierzy poległych w 1920r. Zapaliliśmy znicze przyniesione przez uczniów i pomodliliśmy się za spoczywających na płońskim cmentarzu żołnierzy.

IMG_20151024_093321

Not.:E.Paćkowska