Niecodzienna uroczystość – NAWIEDZENIE KOPII OBRAZU MB JASNOGÓRSKIEJ!

W dniach 3 i 4 października 2015 r. Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbe w Płońsku przeżywała – NAWIEDZENIE KOPII OBRAZU MB JASNOGÓRSKIEJ. W tych niezwykłych uroczystościach brali udział również przedstawiciele Władz Samorządowych, a także oficjalna Delegacja naszej szkoły, składająca się z uczniów i nauczycieli.

SAMSUNG CSC

Foto.: M. Morawska

SAMSUNG CSC

Foto.: M. Morawska

SAMSUNG CSC

Foto.: M. Morawska

SAMSUNG CSC

Foto.: M. Morawska

SAMSUNG CSC

Foto.: M. Morawska

SAMSUNG CSC

Foto.: M. Morawska

SAMSUNG CSC

Foto.: M. Morawska

 

          Kopia Cudownego Obrazu, pobłogosławiona przez Papieża Piusa XII, z inicjatywy Prymasa Polski – kard. Stefana Wyszyńskiego – peregrynuje po naszej Ojczyźnie już od maja 1957r., odwiedzając wszystkie polskie parafie. W Diecezji Płockiej, pierwsza peregrynacja miała miejsce w latach 1975 – 1976. Obecnie jest to druga taką uroczystość. Warto jednak zauważyć, że do Parafii Św. M.M.Kolbe w Płońsku, z racji młodego jej wieku, Obraz przybył po raz pierwszy.

     Kolejne nawiedzenie Kopii Cudownego Obrazu z Jasnej Góry nastąpi w naszej parafii dopiero za około 50 lat!

Not.: M. Morawska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates