DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2015 w SP2 w Płońsku

     W środę 14 października 2015r. jak co roku obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. To święto wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły!

      W szkole Podstawowej Nr 2 w Płońsku uroczystość odbyła się w dwóch turach: o godz. 9-tej dla klas 0-3 oraz o godz. 11.30 – dla klas 4-6.

      Akademię dla klas młodszych przygotowały dzieci z klas: 2b, 2i oraz 2j, pod kierunkiem swoich wychowawczyń: p.Jolanty Michalak, p.Krystyny Łazarskiej oraz p.Joanny Cieplak. Uroczystość rozpoczęła się od podsumowania – zorganizowanego przez Samorząd Szkolny – konkursu na „kartkę okolicznościową z okazji Dnia Nauczyciela”. Autorzy najpiękniejszych prac otrzymali nagrody i wyróżnienia.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Po uhonorowaniu laureatów konkursu, dzieci zaprezentowały przepiękną część artystyczną, która była b. miłym przeżyciem dla całej widowni, ale szczególnie dla nauczycieli.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Oprócz Dyrekcji i pracowników Szkoły, zaproszenie na uroczystość przyjął Burmistrz Płońska pan Andrzej Pietrasik oraz ksiądz Dziekan Zbigniew Sajewski. Pani Dyrektor Bożena Dzitowska, podziękowała dzieciom za piękny występ, a nauczycielom i pracownikom szkoły złożyła miłe życzenia, do których dołączyli się również zaproszeni goście.

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

       Uroczystość dla klas starszych natomiast przygotował Samorząd szkolny i uczniowie z klasy 5c, a także 6a – pod opieką p. Anny Powagi oraz chór szkolny pod opieką p. Łukasza Zacieskiego. Również i ta część Akademii rozpoczęła się wręczeniem nagród laureatom konkursu na „kartkę z okazji Dnia Nauczyciela”.

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC SAMSUNG CSC  SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

W dalszej części uroczystości, uczniowie zaprezentowali inscenizację pt.:„Dzieci z Bullerbyn”, według scenariusza p. Joanny Rachobińskiej.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Humorystyczne scenki były przeplatane pięknymi piosenkami i muzyką, wykonywaną również przez uczniów.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

 

Na koniec, również i w tej części nie zabrakło także krótkich przemówień Dyrekcji i zaproszonych gości.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Po uroczystych apelach, każda klasa osobiście podziękowała za pedagogiczny trud wszystkim swoim wychowawcom i nauczycielom. Tak więc, Dzień Edukacji Narodowej, to ogromne przeżycie dla całej naszej społeczności szkolnej.

Not./Foto.: M.Morawska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates