2g- „Bomba witaminowa- czyli sałatka owocowa…”

W czwartek 22 października w klasie 2 g było przesmacznie i bardzo  zdrowo. Uczniowie przyszli do szkoływyposażeni w nietypowe przybory: deseczkę do krojenia, ściereczki, miseczki, ale przede wszystkim w pachnące owoce. Były jabłka, gruszki, banany, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet ananas. Przed przystąpieniem do pracy dzieci nie zapomniały o myciu rąk i owoców. Samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie smakowała. Przyrządzenie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji. Jednocześnie uświadomiły sobie jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu oraz jak ważne jest codzienne spożywanie warzyw i owoców.

IMAG0085IMAG0109 IMAG0113 IMAG0088 IMAG0095

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates