PŁOŃSKI DZIEŃ BOLESŁAWA PRUSA

SAMSUNG CSC

     6 września, już po raz trzeci mieszkańcy Płońska wzięli udział w odbywającej się z inicjatywy Prezydenta RP akcji Narodowe Czytanie. Tym razem organizatorzy, Urząd Miasta, Miejska Biblioteka Publiczna oraz MCK zaprosili uczestników do parku im. Konstytucji 3 maja.   Tam, wśród starych, wciąż jeszcze ciemnozielonych drzew, przy słonecznej pogodzie znani płońszczanie, uczniowie płońskich szkół oraz inni miłośnicy literatury za sprawą ”Lalki” Bolesława Prusa przenieśli się do Warszawy lat siedemdziesiątych XIX wieku. Klimat tego miejsca przywołały także nostalgiczne piosenki śpiewane prze panią Danutę Stankiewicz.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

     Wśród osób czytających znaną powieść byli również, ubrani w stroje z epoki, uczniowie klasy VId naszej szkoły. Dzieciom towarzyszyli rodzice, pani dyrektor Bożena Dzitowska oraz wychowawczyni Joanna Rachobińska. Wspólna lektura wybitnego dzieła stała się okazją do integracji środowiska lokalnego oraz wzmocnienia polskiej tożsamości i narodowej dumy.

Not. J.Rachobińska

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates