WIZYTA KLASY 4 D W PRZEDSZKOLU INTEGRACYJNYM W PŁOŃSKU

Dnia 8 czerwca klasa integracyjna 4 d wraz z wychowawcą R. Jakubowską po raz kolejny wybrała się z wizytą do Przedszkola Integracyjnego w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Nasze czytanie połączyliśmy z zajęciami warsztatowymi. Podzieliliśmy się na dwie grupy – jedna czytała dzieciom książeczkę o kolorach, po czym maluchy wraz z nami malując farbami tworzyły barwy pochodne oraz prace własne, dowolne. Druga część klasy skupiła się na zmysłach człowieka – po wysłuchaniu opowiadania przedszkolaki ze starszej grupy „badały” świat za pomocą dotyku, słuchu, wzroku, smaku i węchu, wykorzystując przygotowane przez nas materiały (m.in. odgłosy zwierząt, kolory i kształty przedmiotów, zapachy i smaki produktów spożywczych). Po skończonych warsztatach wszystkie dzieci wysłuchały jeszcze pouczającej bajki o królu Bęc!. Następnie był poczęstunek i wspólna zabawa. Czas spędzony w przedszkolu szybko i bardzo miło nam minął. Żegnając się
z dziećmi obiecaliśmy, że spotkamy się znowu w przyszłym roku szkolnym.

R. Jakubowska

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates