KAPRYSY KRÓLEWNY KLARYSY

W dniu 24 marca 2015 r. uczniowie z klas I – III naszej szkoły obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „KAPRYSY KRÓLEWNY KLARYSY”, przygotowany przez Teatr Moralitet z Krakowa, promujący zasady dobrego wychowania.Główną postacią przedstawienia była Królewna Klarysa, która negowała wszelkie zasady savoir vivre . Kapryśna Królewna krzykiem i tupaniem nogami próbowała wymusić na otoczeniu spełnienie swych zachcianek. Zachowanie Królewny to doskonały przykład dla małych widzów, jak nie należy postępować. Dzieci miały możliwość wyciągnięcia wniosków jak bardzo niegrzeczne i sprawiające przykrość innym jest takie zachowanie. Przedstawienie traktowało o grzeczności, dobrym wychowaniu i manierach. Pokazało dzieciom jak ważne jest kontrolowanie własnych czynów i słów oraz jak miłe jest używanie czarodziejskich słów: „przepraszam”, „proszę”, „dziękuję”.

SAM_6390 SAM_6395 SAM_6369 SAM_6381 SAM_6384

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates