Apel świąteczny dla klas 4-6

„Jest taki dzień”

          19.12.2014r., świąteczny apel rozpoczął się rozstrzygnięciem czterech konkursów szkolnych: „Bądź widoczny na drodze”, „Mój niepełnosprawny kolega”, „konkurs międzyklasowy na plakat świąteczny” oraz konkurs na nowe LOGO SZKOŁY, w którym zwyciężyła praca Miłosza Śmigasiewicza z klasy 4c.

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

Laureatom konkursów zostały wręczone nagrody.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

     Następnie uczniowie klasy 4c przedstawili polskie zwyczaje wigilijne. Opowiedzieli o ubieraniu choinki, nakrywaniu stołu do wieczerzy, potrawach wigilijnych, dzieleniu się opłatkiem, śpiewaniu kolęd, a wreszcie o Pasterce- uroczystej mszy świętej odprawianej w nocy z 24 na 25 grudnia.

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

     Aby nie być gołosłownym, poprosili o zademonstrowanie tych wszystkich zwyczajów. I tak: choinkę ubierali uczniowie, stół nakrywały panie wicedyrektorki M. Kozłowska i J. Ostrowska, …

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

…a symboliczne łamanie się opłatkiem przypadło w udziale najważniejszej osobie w szkole czyli pani dyrektor Bożenie Dzitowskiej, która przełamała się nim z gospodarzami klas.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Natomiast kolędę „Dzisiaj w Betlejem” przy akompaniamencie pana Zacieskiego zaśpiewali wszyscy uczniowie.

SAMSUNG CSC

     Opowieść o zwyczajach ubogaciły recytacje wierszy o świętej Rodzinie
i narodzeniu Dzieciątka oraz solowe i chóralne wykonanie kolęd.

Apel, który wprowadził wszystkich w ciepły, świąteczny nastrój przygotowano pod kierunkiem pań katechetek i pana od muzyki, Łukasza Zacieskiego.

Not. T. Zarodkiewicz

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates